Artyści współpracujący z naszą Galerią

 • Janusz Plota

  Urodził się w 1957 roku w Miastku – polski malarz, grafik, twórca instalacji, performer, projektant, eseista i niezależny kurator sztuki. Absolwent Wydziału Fotografii Artystycznej Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni prof. Kiejstuta Bereźnickiego i prof. Kazimierza Ostrowskiego, dyplom uzyskał w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego w 1986 roku. Specjalizacja w pracowni malarstwa ściennego.

 • Ryszard Grazda

  Urodził się w 1952 roku, w Legnicy. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Dyplom otrzymał w 1981 roku w pracowni prof. Mieczysława Wejmana. Zajmuje się grafiką, malarstwem i fotografią. Mieszka i pracuje w Krakowie. Od 2000 roku związany z Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie pracuje pedagogicznie w Samodzielnym Zakładzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby.
 • Mirosław Krzyśków

  Grafik, rysownik, karykaturzysta, jeden z założycieli Stowarzyszenia Polskich artystów Karykatury (w latach 1987-2005 członek zarządu). W roku 2008 założył Stowarzyszenie „Artspiracja”, które jest zrzeszeniem osób zainteresowanych działaniem na rzecz rozwoju i promocji kultury, sztuki, ekologii oraz wszelkich form aktywności środowiska lokalnego, siedzibą Stowarzyszenia jest Olsztyn.
 • Andrzej Korzec

  Andrzej Korzec urodził się w Żarach w 1959 roku. Studiował malarstwo w pracowni profesora Jana Szancenbacha. Dyplom uzyskał w 1989 roku. Obecnie uczy rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym. W latach 1996-2002 pełnił funkcję prezesa Okręgu Rzeszowskiego ZPAP. Zainicjował cykl wystaw "Piórkiem i pędzlem po Rzeszowie" oraz Międzynarodowy Plener Malarsko-rzeźbiarski "Rakszawa" i "Orzechówka".

 • Wojciech Sęczawa

  Wojciech Sęczawa urodził się w Dubience w 1961 roku. Studiował na Wydziale Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Edwarda Sitka w 1986 roku. Od 2002 roku adiunkt II stopnia; kierownik Pracowni Podstaw Rzeźby na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.