Wyjątkowe warsztaty

 • Warsztaty sztuki dla młodzieży 2024

  W ramach Festiwalu Sztuki EkoArt 2024 Galeria Stodoła wraz ze Stowarzyszeniem WL4 Przestrzeń Sztuki zorganizowała cykl warsztatów sztuki dla młodzieży ze szkół powiatu grudziądzkiego. W dniach 22-24 maja 2024 roku uczniowie uczestniczyli w warsztatach z cyjanotypii i malowania na wodzie techniką ebro, warsztatach rzeźby z recyklingu, a także w warsztatach z fotografii. Projekt ten został zrealizowany przy współfinansowaniu Starosty Powiatu Grudziądzkiego. 

 • Malarstwo ścienne Narodziny Wartości 2014

  Kultura w przestrzeni szkoły. Galeria tworzy naturalny krąg odbiorców i kreatorów kultury - inicjując obywatelskie centrum kultury. Młody człowiek, który stawia pierwsze kroki edukacji artystycznej ma szansę współuczestniczyć w tworzeniu kolejnych realizacji poprzez udział w projektach, współpracę z artystami, działania w wolontariacie. Galeria nawiązała kontakt z Zespołem Szkół w Radzyniu, prowadząc okazjonalne warsztaty, czego owocem w tej edycji będzie realizacja malarstwa ściennego "Narodziny wartości".

 • Warsztaty malowania ceramiki 2014

  W dniu 5 czerwca 2014 roku odbyły się w szkole w Radzyniu Chełmińskim, kierowanej przez Adama Olejnika, zajęcia malowania ceramiki. Warsztaty poprowadziła  Joanna Jagusiak, właścicielka pracowni "MadeByYou Sam pomaluj ceramikę" z Warszawy. Podczas pierwszych warsztatów dzieci malowały kafle, które po wypaleniu znajdą się na ścianie w ich szkole. Każdy wykonał swój indywidualny projekt kafla, nawet Pan Dyrektor. Grupa małych artystów była fantastyczna, pełna twórczej energii.

 • Warsztaty plastyczne 2012

  W dniu 20 września 2012 roku odbyły się w szkole w Radzyniu Chełmińskim, kierowanej przez Adama Olejnika, wizualne zajęcia artystyczne zatytułowane „Lustra czasu”. Były to zajęcia tworzenia świata wyobraźni za pomocą wszystkich podstawowych środków graficznego zapisu. Dzieci otrzymały materiały graficzne i malarskie i zostały poproszone o stworzenie swojego świata wyobraźni, świata zapisu graficznego, świata koloru, świata szczęścia.

 • Warsztaty twórcze 2010

  Twórcy pleneru w kilkudziesięciu godzinach zrealizowali maraton twórczy, po to by zamanifestować swoją obecność, pracę i współpracę na polu sztuki. Wyczuwali potrzebę komunikowania wartości kulturotwórczych społeczeństwu, dzieciom i młodzieży szkolnej. Radzyńska szkoła, kierowana przez Adama Olejnika, zaprosiła twórców do współdziałania w szkolnych warsztatach plastycznych. Artyści z wielką przyjemnością podjęli propozycję, uczestnicząc w kilku inicjatywach. Duży zachwyt u uczniów wzbudziły karykatury i ich autor.