• Wystawa "Ciało i przestrzeń / rysunek-grafika-obiekt" w AmberExpo

  JANUSZ PLOTA 30 lat pracy twórczej oraz Ryszard Grazda / Marek Model / Wojciech Sęczawa 

  W dniach 16-19.03.2016 w Centrum Wystawienniczym AmberExpo odbyła się wystawa "Ciało i Przestrzeń / rysunek-grafika-obiekt" w ramach projektu Bramy Ziemi - Ziemia Bram [I i II / 2016]. To wystawa  chwili - powstawała bardzo szybko i tylko na czas Amberif - ale z zadaniem wejścia sztuki w przestrzeń biurowca-przestrzeń publiczną. 

 • Wystawa grafiki i rysunku Mirosława Krzyśków w Galerii "SZTUKA U SENIORÓW"

  14 listopada o godz. 10.00 w Domu Pomocy Społecznej Praska 25  odbył się wernisaż wystawy prac kętrzyńskiego grafika i karykaturzysty Mirosława Krzyśków. Pomysł tej wystawy narodził się w czasie pobytu artysty w Krakowie jesienią 2013 r. który przybywał tam, na zaproszenie prof. Ryszarda Grazdy oraz firmy Sony Polska, dla której artysta wykonywał zlecenie. Wystawa wieńczy prawie roczne przygotowania nad ukazaniem dorobku Mirosława Krzyśków, niezwykłego Mazurskiego rysownika. Wystawa będzie czynna będzie do końca kwietnia 2015 r. 
 • Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim

  Radzyńska szkoła, kierowana przez Adama Olejnika, współpracuje z naszą Galerią zapraszając twórców do współudziału w szkolnych warsztatach plastycznych. Artyści współpracujący z naszą Galerią z wielką przyjemnością uczestniczą w tych inicjatywach. Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim funkcjonuje od 01.09.2009 r. W skład Zespołu wchodzą: Gimnazjum im. Jana Pawła II, Szkoła Podstawowa im. Jana Henryka Dąbrowskiego oraz Przedszkole Samorządowe.

 • MadeByYou Sam pomaluj ceramikę

  MadeByYou Sam pomaluj ceramikę to pracownia gdzie można malować na gotowych formach ceramicznych, takich jak: kubki, talerze, miski, figurki, wazony, kafelki. Na miejscu dostępne są wszystkie potrzebne materiały czyli ceramika, farby, szablony, stemple, książki z inspiracjami, fartuchy oraz fachowa pomoc. Efekty pracy są utrwalone podczas szkliwienia i wypalania. To kreatywna rozrywka dla osób w każdym wieku, miejsce na spędzanie wolnego czasu.
 • Performance Janusza Ploty - Vandalorum 2012

  Nowe Stodoły Sztuki Vandalorum i kolejny tym razem  polski performance. Wystąpienie Artysty to połączenie Energii Sztuki Tranzytowej - Stodoły Szumiłowo ze Stodołami Vandalorum - Stodół Vandalorum ze Stodołą Szumiłowo. Dwie Galerie z Dwóch Stron Bałtyku o innych profilach wystawienniczych, a jednak z tą samą  koncepcją Sztuki Łączącej.
 • Wystawa Ryszarda Grazdy w Galerii Sztuki Synagoga

  Wystawa "Znaki Czasu" w Galerii Stodoła i spotkanie się artystów w Szumiłowie zaowocowało kolejną ciekawą wystawą, tym razem zorganizowaną na ziemi warmińsko-mazurskiej, w Galerii Sztuki Synagoga w Barczewie. 27 października 2012 roku odbył się tam wernisaż wystawy rysunku Ryszarda Grazdy, profesora Politechniki Krakowskiej. Trwa rok Brunona Schulza i to był temat wystawy.