Festiwal Sztuki Ekoart 2020 Żywioł lasu-Las żywiołu

Termin Festiwalu: 1-14 czerwca 2020 r.

Termin Wernisażu: 14 czerwca 2020 r. godz. 12:30 - 19:00, wstęp wolny


ŻYWIOŁ LASU - LAS ŻYWIOŁU         
OGRÓD, POLE, LAS - WYSTAWA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

multimedialny projekt ekologiczny i wystawa sztuki arteko
malarstwo - muzyka - rzeźba - obiekty - grafika - video - performance   


Idea Projektu: Grzegorz Jarzyński - Janusz Plota
Kurator Projektu: Janusz Plota 
Dyrektor Biura Festiwalu, Koordynator Galerii - Ewa Cieślawska (Szumlak)


Nasz las sąsiedzi, miejski, może być posłańcem lasu  pierwotnego ale też może być kurierem  lasu zlodowacenia? 

Las jest pomostem pomiędzy pierwszym światem żywej przyrody a światem przestrzennej przyrody. Jest łącznikiem  scalającym energię nieba i  Ziemi. Czy dom świata fauny i flory może być jeszcze naszym sąsiadem w 21 wieku? Las nie koniecznie musi rosnąć w lesie. Energię wody, pola, ogrodu dokleiłem w  tym roku do lasu-miejsca energii łączącej, energii współtworzącej i przekształcającej nasz świat.  Las jest częścią ziemi, wody , powietrza, jest depozytariuszem ogrodu. Ten nasz las, las sąsiedni jest matrycą lasu pierwotnego z zaznaczonym kodem genetycznym, jest śladem energii , która  przywędrowała z kosmosu Czy potrafimy zrozumieć las, czy potrafimy przesłać przekaz do ludzi miasta o lesie, który idzie do miasta i często topi się na jego przedmieściach jak wiosenny śnieg. Czy mamy jeszcze czas i szansę  na wysłanie telegramu w obronie Ziemi? 

Projekt 2020 zaprasza artystów ekoartu do zaprojektowania  trwałych obiektów przestrzennych  z materiałów ekologicznych i nie szkodzących środowisku w obszarze  Parku Galerii Stodoła Szumiłowo, w lesie. Festiwal sztuki w szumiłowskim lesie ma stać się manifestacją artysty, dla którego relacja między naturą, człowiekiem i środowiskiem to świętość. Najbardziej doświadczeni i innowacyjni twórcy ze świata przedstawią swoje manifesty porozumienia z przyrodą, które zostaną włączone do  fabryki  projektów ratujących świat tlenu.

 

Zobacz też:  KONKURS na projekt realizacji przestrzennej w ramach Festiwalu Sztuki Ekoart 2020 „ŻYWIOŁ LASU–LAS ŻYWIOŁU” 

 

Galeria