Konkurs na projekt realizacji przestrzennej 2024

 Wyniki konkursu:

Podjęliśmy decyzję o zaproszeniu do tegorocznego Festiwalu 4 artystów.

1. Arkadiusz Andrejkow (PL), 2. Jakub Biewald (PL), 3. Kim Il Tae (KR) 3. (PL), 4. Artur Wyszecki (PL) Galeria Stodoła Szumiłowo ogłasza konkurs na projekt realizacji przestrzennej w ramach Festiwalu Sztuki EkoArt 2024 PROMETEUSZ - POSZUKIWANIE ŚWIATŁA.

Konkurs skierowany jest do pełnoletnich artystów aktywnie uczestniczących w różnych dziedzinach sztuki z uwzględnieniem regionalnych twórców. Organizatorzy oczekują projektów, które w sposób bezpośredni albo pośredni nawiązują do tradycji Ziemi Chełmińskiej z jednoczesnym zaznaczeniem miejsca i roli współczesnego człowieka w świecie przyrody.

Zapraszamy do festiwalu EkoArt artystów z różnych kultur dlatego hasło festiwalu jest uniwersalne i czytelne dla każdego. Koncepcja festiwalu nie ogranicza artystom środków przekazu – dowolność materiałów i technologia wykonania daje artystom nieograniczone możliwości. Jako że prace będą eksponowane w przestrzeni otwartej, twórcy muszą liczyć się z warunkami atmosferycznymi. Współczesne technologie bardzo w tym pomagają. 

Artyści mogą interpretować temat Festiwalu w sposób symboliczny lub dosłowny. Powstałe obiekty mogą zawierać w sobie elementy świecące, odbijające światło, skupiające lub emitujące światło, fosforyzujące lub luminescencyjne. Prace również mogą odnosić się symbolicznie do idei światła w różnych jego interpretacjach i aspektach.    

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać na adres: galeriastodola@gmail.com w terminie do dnia 31 stycznia 2024 r. 

 
Do pobrania: 

Regulamin konkursu.pdf

Formularz zgłoszenia.docx