Performance Żywioły Czasu 2012

Performance ŻWYWIOŁY CZASU, to przestrzenna akcja artystyczna, która poprzedziła otwarcie wystawy o tytule ,,Lustra Czasu” na zamku w Radzyniu Chełmińskim oraz wernisażu "Znaki Czasu" w Galerii Stodoła w Szumiłowie. Twórca – Janusz Plota - swoim przedstawieniem poprzedził otwarcie wystawy i w etapach artystycznych wydarzeń oprowadził po zamku i przedzamczu zapraszając zgromadzoną publiczność do udziału w wydarzeniu. ,,Lustra Czasu” – to historyczne nawiązanie do przeszłości w analogii do dnia dzisiejszego Radzynia Chełmińskiego, miejsca szczególnego.

Nieruchomy zamek odżył, rozbłysnął i wypełnił wnętrza swoich murów - poruszył przy tym umysły, dusze i serca tych którzy mieli okazję tam być. Zamek w tych dniach miał zaszczyt ponownie gościć pana Stanisława Mikulskiego i panią Ewę Szykulską – postacie z kultowego „Pana samochodzika”. Atmosfera była więc wyjątkowa.

  

Uczestnicy  mieli okazję także objerzeć widowisko grupy Flagrantis Fireshow, która daje jedne z najbardziej energicznych pokazów ognia w Polsce.

Galeria