Festiwal Sztuki Ekoart 2022 Żywioł lasu-Las żywiołu


 Z wielką radością informujemy, że po długiej przerwie spowodowanej pandemią, zapraszamy na wernisaż-finisaż ŻYWIOŁ LASU-LAS ŻYWIOŁU w ramach Festiwalu Sztuki Ekoart 2022! 


Termin Wernisażu: 12 czerwca 2022 r. godz. 13.00 - 19.00, wstęp wolny

ŻYWIOŁ LASU - LAS ŻYWIOŁU         
OGRÓD, POLE, LAS - WYSTAWA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

multimedialny projekt ekologiczny i wystawa sztuki arteko
malarstwo - muzyka - rzeźba - obiekty - grafika - video - performance   


Idea Projektu: Grzegorz Jarzyński - Janusz Plota
Kurator Projektu: Janusz Plota 
Dyrektor Biura Festiwalu, Koordynator Galerii - Ewa Cieślawska 

Artyści biorący udział w projekcie:      
ARVYDAS ALIŠANKA (LT), RYSZARD LITWINIUK (PL),  JANUSZ PLOTA (PL)

on-line:  SONU AGGARWAL (IN),  CHANDER PARKASH (IN),

oraz Akademicki Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych Akademii Muzycznej w Gdańsku pod kierunkiem Maestro Tadeusza Kassak

i karykaturzysta Mirosław Krzyśków   

Patronat honorowy:

  Starosta Powiatu Grudziądzkiego 

   Burmistrz Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński

Nasz las sąsiedzi, miejski, może być posłańcem lasu  pierwotnego ale też może być kurierem  lasu zlodowacenia? 

Las jest pomostem pomiędzy pierwszym światem żywej przyrody a światem przestrzennej przyrody. Jest łącznikiem  scalającym energię nieba i  Ziemi. Czy dom świata fauny i flory może być jeszcze naszym sąsiadem w 21 wieku? Las nie koniecznie musi rosnąć w lesie. Energię wody, pola, ogrodu dokleiłem w  tym roku do lasu-miejsca energii łączącej, energii współtworzącej i przekształcającej nasz świat.  Las jest częścią ziemi, wody , powietrza, jest depozytariuszem ogrodu. Ten nasz las, las sąsiedni jest matrycą lasu pierwotnego z zaznaczonym kodem genetycznym, jest śladem energii , która  przywędrowała z kosmosu Czy potrafimy zrozumieć las, czy potrafimy przesłać przekaz do ludzi miasta o lesie, który idzie do miasta i często topi się na jego przedmieściach jak wiosenny śnieg. Czy mamy jeszcze czas i szansę  na wysłanie telegramu w obronie Ziemi? 

Projekt 2022 zaprasza artystów ekoartu do zaprojektowania  trwałych obiektów przestrzennych  z materiałów ekologicznych i nie szkodzących środowisku w obszarze  Parku Galerii Stodoła Szumiłowo, w lesie. Festiwal sztuki w szumiłowskim lesie ma stać się manifestacją artysty, dla którego relacja między naturą, człowiekiem i środowiskiem to świętość. Najbardziej doświadczeni i innowacyjni twórcy ze świata przedstawią swoje manifesty porozumienia z przyrodą, które zostaną włączone do  fabryki  projektów ratujących świat tlenu.

Do pobrania:

zaproszenie.pdf
plakat A3.pdf 


 

Galeria