Mirosław Krzyśków

Mirosław Krzyśków, grafik, rysownik, karykaturzysta, jeden z założycieli Stowarzyszenia Polskich artystów Karykatury (w latach 1987-2005 członek zarządu). W roku 2008 założył Stowarzyszenie „Artspiracja”, które jest zrzeszeniem osób zainteresowanych działaniem na rzecz rozwoju i promocji kultury, sztuki, ekologii oraz wszelkich form aktywności środowiska lokalnego, siedzibą Stowarzyszenia jest Olsztyn.

W latach 1975-79 publikował we własnym wydawnictwie „Wycisk Odcisk Okłady”. Współpracował z prasą podziemną: „Tygodnik Pilski” (1980-81), „Echo Mrągowa” (1989-90) oraz z pismami legalnego obiegu, m.in. „Karuzela”, „Fakty”, „Foto”, „Najwyższy Czas”, „Kulisy Warmii i Mazur”, „Dziennik Pojezierza”, „Gazeta Olsztyńska”, „Tygodnik Podlaski”.

Jest współautorem i obecnie organizatorem najstarszego na świecie Międzynarodowego Konkursu na Rysunek, poświęconego kobiecie „Jaka będę”, organizuje międzynarodowe plenery rysunkowe na Mazurach.

Jest pomysłodawcą Międzynarodowej Wystawy Rysunku „Jaja z Mikołaja”.

Jego prace wystawiane były na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Arktyki i Atlantydy.

13.05.2006 w trakcie juwenaliów w Olsztynie ustanowił rekord Guinessa w rysowaniu karykatur oburącz, w czasie 25 minut wykonał 49 karykatur prawą i 49 lewą ręką (poprzedni 25 i 25).

Na plenerach, eventach i wernisażach wykonał tysiące karykatur i nadal daje mu to wiele uciechy.

www.krzyskow.pl

Prace artysty