Artyści współpracujący z naszą Galerią

 • Janusz Plota

  Urodził się w 1957 roku w Miastku – polski malarz, grafik, twórca instalacji, performer, projektant, eseista i niezależny kurator sztuki. Absolwent Wydziału Fotografii Artystycznej Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni prof. Kiejstuta Bereźnickiego i prof. Kazimierza Ostrowskiego, dyplom uzyskał w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego w 1986 roku. Specjalizacja w pracowni malarstwa ściennego.

 • Arvydas Ališanka

  Urodzony w 1963 w Wilnie, na Litwie. Wykształcenie: 1982-1991 Wileńska Akademia Sztuk Pięknych, Wydział Rzeźby. Profesor nadzwyczajny w Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie. Od 1988 bierze udział w wystawach zbiorowych, sympozjach na Litwie i za granicą (Łotwa, Estonia, Polska, Szwecja, Francja, Słowenia, Włochy, Niemcy, Austria, Finlandia, Holandia, Czechy, Wielka Brytania, Ukraina, Japonia, USA, Tajwan, Portugalia, Chiny). Ma jedenaście wystaw indywidualnych na Litwie.

 • Ryszard Grazda

  Urodził się w 1952 roku, w Legnicy. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Dyplom otrzymał w 1981 roku w pracowni prof. Mieczysława Wejmana. Zajmuje się grafiką, malarstwem i fotografią. Mieszka i pracuje w Krakowie. Od 2000 roku związany z Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie pracuje pedagogicznie w Samodzielnym Zakładzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby. 
 • Andrzej Korzec

  Andrzej Korzec urodził się w Żarach w 1959 roku. Studiował malarstwo w pracowni profesora Jana Szancenbacha. Dyplom uzyskał w 1989 roku. Obecnie uczy rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym. W latach 1996-2002 pełnił funkcję prezesa Okręgu Rzeszowskiego ZPAP. Zainicjował cykl wystaw "Piórkiem i pędzlem po Rzeszowie" oraz Międzynarodowy Plener Malarsko-rzeźbiarski "Rakszawa" i "Orzechówka".

 • Mirosław Krzyśków

  Grafik, rysownik, karykaturzysta, jeden z założycieli Stowarzyszenia Polskich artystów Karykatury (w latach 1987-2005 członek zarządu). W roku 2008 założył Stowarzyszenie „Artspiracja”, które jest zrzeszeniem osób zainteresowanych działaniem na rzecz rozwoju i promocji kultury, sztuki, ekologii oraz wszelkich form aktywności środowiska lokalnego, siedzibą Stowarzyszenia jest Olsztyn. 
 • Adriana Majdzińska

  Urodziła się w 11.11.1973 roku w Słupsku – zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, działaniami artystycznymi, inicjatywami społecznymi. W swojej twórczości interesuje ją forma przestrzenna w klasycznym rozumieniu. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie. W 2000 r uzyskała dyplom w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2006 r zawodowo związana z tym Wydziałem. W 2011 r obroniła pracę doktorską pt. „Pokusa Doskonałości”.

 • Czesław Podleśny

  Urodzony 1959 roku w Rybniku. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. Od 1980 do 1982 studiował na Wydziale Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Od 1982 do 1985 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie również na wydziale Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni prof. S. Kulona otrzymał w 1985 r.

 • Tanya Preminger

  Urodziła się w Związku Radzieckim w 1944 r. Pracuje w różnych mediach artystycznych, takich jak rzeźba, malarstwo pejzażowe, instalacja i fotografia. Uzyskała tytuł Master of Arts (M.A.) Akademii Sztuk Pięknych Surikov, Moskwa, Rosja. Od 1972 roku mieszka, pracuje i uczy w Izraelu.

 • Wojciech Sęczawa

  Wojciech Sęczawa urodził się w Dubience w 1961 roku. Studiował na Wydziale Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Edwarda Sitka w 1986 roku. Od 2002 roku adiunkt II stopnia; kierownik Pracowni Podstaw Rzeźby na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

 • Čestmír Suška

  Urodzony 04.11.1952 w Pradze, w Czechach, jest czeskim rzeźbiarzem, reżyserem, organizatorem i kuratorem wystawy. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w rzeźbie w latach 1974-1980. Był organizatorem sympozjum w Malechov w latach 1980-1981 oraz wystaw „Sochy a objekty na Malostranských dvorcích” (1981) i „Sochy a objekty na Staroměstských dvorcích” (1990).

 • Gheorghe Zaharia

  Urodził się w Branesti, Ilfov, Rumunia, 30 sierpnia 1952 r. Ukończył Liceum Sztuki w Bukareszcie. Później ukończył The Art University z Bukaresztu, dział Rzeźby, w klasie prof. Mihai Buculei. Następnie otrzymał tytuł Master in Sculpture, w klasie prof Aurel Vlada. Jest aktywnym członkiem kilku organizacji artystycznych: Związku Artystów Plastyków z Rumunii, Międzynarodowego Stowarzyszenia Monumental Sculpture Events, Europejskiej Grupy Sztuki, Krajowej Federacji Kultury Francuskiej (Fédération Nationale de la Culture Française), Olympia Fine Arts Association, Centrum Sztuki 4 Pory Roku - AthensART.

 • Ryszard Litwiniuk

  Studia PWSSP Gdańsk, dyplom w pracowni prof. Edwarda Sitka 1992 r. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, grafiką i instalacją. Wystawy indywidualne i zbiorowe w: Kanadzie, USA, Polsce, Szwecji i na Węgrzech. Uczestniczył w sympozjach, rezydencjach i realizował projekty w Europie, Argentynie, Indiach, Korei, Kanadzie i USA. Laureat Nagrody Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 2016, nagrody Fondo de las Artes Buenos Aires 2000, I-szej nagrody Vogtlangisches Holzbildhauer Symposium 2001, srebrnego i brązowego medalu w Salonach Rzeźby w Warszawie (1994-1996)