Tanya Preminger

Tanya Preminger urodziła się w Związku Radzieckim w 1944 r. Pracuje w różnych mediach artystycznych, takich jak rzeźba, malarstwo pejzażowe, instalacja i fotografia.

Uzyskała tytuł Master of Arts (M.A.) Akademii Sztuk Pięknych Surikov, Moskwa, Rosja. Od 1972 roku mieszka, pracuje i uczy w Izraelu.

W latach 1978-2011 zaprezentowała 29 wystaw indywidualnych w Izraelu, w tym: Muzeum Negew, Muzeum Otwarte Omer, Muzeum Ramat Gan, Muzeum Sztuki Współczesnej Herzliya, Muzeum Lutshansky, Galeria Stowarzyszenia Malarzy i Rzeźbiarzy, Galeria Tova Osman, Jerozolima Dom artystów, Galeria Efrat.

Brała udział w ponad 90 wystawach zbiorowych na całym świecie.

Brała udział w ponad 100 sympozjach i konkursach rzeźb na całym świecie, w tym: Chiny, Kanada, Austria, Grecja, Francja, Włochy, Tajwan, Szwecja, USA, Indie, Niemcy, Finlandia, Brazylia, Hiszpania, Argentyna, Japonia, Belgia, Włochy, Dania, Turcja , Serbia, Słowacja.

Ponad 90 jej pejzażowych prac i rzeźb jest prezentowanych na całym świecie. Tanya jest przekonana, że ​​literatura jest środkiem do wzrostu, edukacji i kultywowania ludzkiego umysłu. Jej książki zamierzają się do tego przyczynić.

www.tanyapreminger.com   

Prace artysty